מכון שילוב מתמחה בטיפולים בתחום המשפחה והזוגיות מאז 1971 והינו המכון הוותיק בישראל בתחום

המכון הוותיק בישראל לטיפולים בתחום המשפחה

היחידה לטיפול בטראומה

טיפול בטראומה בירושלים

מהי טראומה וכיצד מטפלים בה

טראומה נוצרת בעקבות אירוע קשה שמוליד תחושת איום ומלווה בפחד וחוסר אונים. ניתן לתאר טראומה כאירוע שלילי מהעבר, המשתלט על ההווה ומשפיע על העתיד. חוויות כמו תאונת דרכים, מוות של קרוב, תקיפה מינית, אירועי טרור ואירועים בשירות הצבאי, פציעה קשה או מחלה – כל אלה ועוד הם אירועים העלולים להותיר חותם בנפש האדם שעלול להיות מוגדר כטראומה.

אירועים טראומטיים אינם חייבים לשתק את החיים. בעזרת טיפול ניתן לעבד את החוויות והרגשות שבעקבותיהם וללמוד לחיות חיים בריאים ומתפקדים; אפשר אפילו לגלות דברים חדשים על עצמנו ועל יכולותינו המופלאות.

מתי כדאי לפנות לטיפול?

אם חוויתם –

זיכרונות חודרניים של האירוע הטראומטי: פלשבקים, סיוטים, מחשבות חוזרות וחודרניות על האירוע;

דריכות יתר: עצבנות והתפרצויות כעס, דריכות, בהלה, קשיי שינה וריכוז;

הימנעות: מצוקה רגשית לקראת מפגש עם גירויים המזכירים את האירוע וניסיון להימנע מהמפגש.

חשוב לזכור כי מעגלי השפעת הטראומה יכולים להתרחב מעבר ליחיד אל בני משפחתו. הטיפול הנכון בטראומה יתרחב אל מעבר לגבולות האדם הבודד והשפעתו החיובית חייבת להתבטא גם בחייהם של קרוביו.

כמטפלים בטראומה וכמטפלים זוגיים ומשפחתיים, אנו מציעים גם טיפול פרטני. בהתאם לרצון ולצורך, הטיפול הפרטני יחול גם על בני המשפחה ויחזק את תהליך ההחלמה וההתמודדות.

מכון "שילוב"

מטפלי מכון "שילוב" הם מטפלים משפחתיים מוסמכים, מיומנים ומנוסים, הנוקטים מגוון שיטות טיפול, בהן EMDR (עיבוד מחדש והקהיה באמצעות תנועות עיניים). מטפלי המכון נבחרים בקפידה, והם חברים בצוות לומד ומתייעץ ומקבלים הדרכה מתמדת מהנהלת המכון ועמיתיהם.

מכון "שילוב" מספק את שירותיו בתעריפים

דילוג לתוכן